Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
7 Вересня, 2022, 14:53

Рада планує зробити обов’язковий військовий облік лише для жінок – медиків  – Федір Веніславський

Найближчими днями буде внесено зміни до останнього наказу міністра оборони щодо переліку військових спеціальностей, які можуть заміщатися жінками. 

Наразі йдуть дискусії, які саме військово облікові спеціальності будуть обов’язковими. 

Ключове у дискусії – робити облік для жінок обов’язковим або за бажанням. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. 

«Верховна Рада розгляне проект закону, який запропонував і підтримав профільний Комітет, про постановку на військовий облік. В документі пропонується варіант обов’язкового обліку для жінок-медиків. Що стосується інших ВОС, вони носитимуть виключно добровільний характер», – сказав він. 

Народний депутат запевнив, що жодних негативних наслідків з 1 жовтня очікувати не варто. Крім того, ніяких проблем немає, якщо жінка добровільно бажає вступити на військову службу. 

До 30 березня за Законом України про мобілізацію, перелік військових спеціальностей, які можуть заміщуватись жінками, визначав Кабмін. У березні Верховна рада прийняла новий Закон, тепер перелік військово-облікових спеціальностей формує Генштаб та Міноборони.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini