Джейсона МакК’ю, британський юрист за поданням якого почалася судова справа проти Євгена Пригожина і так званої «Групи Вагнера» (голова юридичної компанії McCue Jury & Partners), Медіацентр Україна-Укрінформ
Джейсона МакК’ю, британський юрист за поданням якого почалася судова справа проти Євгена Пригожина і так званої «Групи Вагнера» (голова юридичної компанії McCue Jury & Partners), Медіацентр Україна-Укрінформ
7 Грудня, 2022, 13:34

путін обманює себе, якщо вважає, що уникне правосуддя шляхом переговорів, перемога України та розплата неминучі — провідний юрист у справі «Народ України проти «Групи Вагнера»

Першого листопада в англійських судах була розпочата судова кампанія простих українців проти Євгена Пригожина і так званої «Групи Вагнера». Судове переслідування почалося за поданням британського юриста Джейсона МакК’ю. Про те, як рухається справа, він розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«Міжнародне товариство надає підтримку Україні, але може і повинно зробити більше. Ми почали кампанію громадянського права — стратегічні судові переслідування по всьому світу з метою отримання репарацій від імені України проти військової машини путіна», — зазначив МакК’ю.

Юрист пояснив, чому ця справа є критично важливою для встановлення справедливості та отримання Україною справжніх репарацій. 

«Кінець війни неминучий і перемога України неминуча. Але отримання Україною справедливості врівноважує баланс. Мир без справедливості є хитким. Справедливість означає повні репарації. Існує два шляхи, якими Україна має слідувати. Перший — це шлях отримання символічних репарацій, але він є уразливим з боку real politic міжнародного товариства. А інший шлях — це судове переслідування в рамках правової кампанії, яке забезпечить надання справжніх репарацій. Містер путін обманює себе, якщо він вважає, що шляхом переговорів зможе уникнути правосуддя. Тільки українські та міжнародні суди контролюватимуть цей шлях до правосуддя, доки не настане день розплати. Ця кампанія допоможе встановити справедливість у неминучий спосіб», — розповів експерт.

Перші кроки були зроблені 1 листопада у рамках кампанії у судах Англії, від імені українського народу проти Пригожина та «Вагнер Груп». 

«Цей кейс доведе світу, що Вагнер — це терористи-найманці, і що путін у змові з ними коїть терористичні акти проти українського народу, займається фінансуванням тероризму. Вагнер — це лише перша ціль. Орди Вагнера треба зупинити зараз, біля воріт Європи. Час стигматизувати Вагнер та припинити їх бізнес», — додав МакК’ю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini