Крістоф Мюллер, ініціатор проєкту «WePlay4Ukraine», музикант, карикатурист, Медіацентр Україна
Крістоф Мюллер, ініціатор проєкту «WePlay4Ukraine», музикант, карикатурист, Медіацентр Україна
5 Жовтня, 2022, 13:35

Проєкт «WePlay4Ukraine»: музиканти професійних оркестрів з усього світу об’єднуються, щоб підтримати Україну

Гімн України та Гімн Європи мають спільно виконати музиканти знаних оркестрів світу в рамках проєкту  «WePlay4Ukraine», щоби підтримати Україну. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів ініціатор проєкту «WePlay4Ukraine», музикант, карикатурист Крістоф Мюллер.  За його словами, на створення такої ініціативи його надихнув флешмоб, який відбувся в Одесі ще у 2014 році. Тоді хор Одеського національного академічного театру опери та балету і Національний одеський філармонійний оркестр на ринку «Привоз» спільно виконали «Оду до радості», яка є офіційним гімном Євросоюзу та Ради Європи.

«Це було саме в той момент, коли почалися перші російські напади і відбулася анексія Криму і почалася війна на Донбасі. І саме в цей буремний час відбувся цей флешмоб і це відео з оркестром і з членами хору. І мені здалося, що це блискуча ідея і варто, щоб усі її побачили», — додав Крістоф Мюллер.

За задумом, із  музикантами, які  долучаться до проєкту  «WePlay4Ukraine» у найкоротші терміни створять відеоролик. Кошти, отримані від монетизації фінального відео, переведуть на благодійний рахунок Міністерства культури та інформаційної політики України, створений для підтримки культури та медіа під час російсько-української війни.

«Ну коли мене запитують навіщо це, чому це важливо? Тоді можна просто на емоційному рівні апелювати, сказати що Європа і Україна це одне. А це просто музична точка зіткнення, музичне пояснення. У нас всіх є національні гімни, є навіть Європейський гімн «Ода до радості», який, до речі, немає слів, бо неможливо перекласти гімн на 12 мов, тому коли ми разом виконуємо Гімни, тоді це також слугує як символ єдності»,  — пояснив Крістоф Мюллер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini