Ярослав Шанько, заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції, Медіацентр Україна-Укрінфо
Ярослав Шанько, заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції, Медіацентр Україна-Укрінформ
20 Вересня, 2022, 16:27

Проєкт “Вихователь безпеки”: в Україні стартувала нова хвиля набору спеціалістів

Основна мета такого проєкту – створення безпечного освітнього середовища для дітей, удосконалення партнерства та комунікації поліції, рятувальників, закладів освіти, громади, батьківського та учнівського врядування.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Ярослав Шанько, заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції.

До цього проекту долучилося 16 громад у 9 областях України. Наразі 17 спеціалістів пройшли навчання на базі НАВС і працюють у 49 закладах освіти.

«Учасники проекту – спеціалісти безпеки – отримали позитивні відгуки від міської влади та школярів. За спеціалістом безпеки закріплюється до півтори тисячі учнів, він охоплює від одного до трьох закладів», – пояснив поліцейський.

Вихователь безпеки – це цивільна особа, яка пройшла відповідне навчання. Його основне завдання – виявлення і припинення правопорушень у межах закладу освіти, участь у превентивних заходах і внесення пропозицій щодо посилення безпечного освітнього середовища.

Зараз розпочато новий набір спеціалістів і до нього може приєднатися будь-який регіон.

В навчальному закладі вихователь безпеки формує для себе характеристику цього закладу, повинен розробити безпековий паспорт, запросити компетентні органи, якщо вважає, що окремі аспекти потребують поліпшення.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini