Керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов
Керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов, Медіацентр Україна
25 Серпня, 2022, 13:39

Проєкт «росія заплатить»: житловий фонд, інфраструктура та бізнес зазнали найбільших збитків за 6 місяців війни — Максим Нефьодов

За 6 місяців російсько-української війни найбільших збитків зазнав житловий фонд. На другому місці  —  інфраструктура, а на третьому   —  бізнес. Такі результати дослідження у рамках  проєкту «росія заплатить».  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов.

«Далі іде аграрний сектор і земельні ресурси. На жаль, там величезні потенційні втрати від хаотичного мінування і снарядів ракет, що не вибухнули. Це сума, яка складає $4,3 млрд. Все це, ну і далі зрозуміло, це і об’єкти соціальної інфраструктури, і приватний транспорт, і освіта, і енергетика, і охорона здоров’я, і спортивні об’єкти, культурні об’єкти, церкви, музеї, цифрова інфраструктура тощо. Все це і складає, сумується в $113,5 млрд», — зазначив Максим Нефьодов.

Додав, що у  рамках проєкту «росія заплатить» експерти рахують не лише прямі втрати, а й кошти, які потрібні для відновлення. 

«Прямі втрати, по-простому, це банально цегла і бетон, які були знищені під час війни, але ми рахуємо і кошти, які потрібні для відновлення, і ці кошти відрізняються і вони більші, не тільки тому, що відновлювати часто треба більше, але тому, що ми хотіли б отримати інфраструктуру кращого рівня…Потреби у відновленні, вони вищі, ніж $113,5 млрд. І вони складають десь $197 млрд», — розповів Максим Нефьодов

Нагадаємо, проєкт «росія заплатить» — спільна ініціатива Київської школи економіки, Офісу Президента України та Міністерства економіки, в рамках якого економісти підраховують збитки, завдані рф в ході війни в Україні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini