24 Січня, 2023, 15:49

Проєкт податкової реформи планує введення електронного акцизу: кожен споживач зможе дізнатися, чи сплатив продавець податки, — Офіс Президента

Один з компенсаторів, які передбачає проєкт податкової реформи, — це підвищення оподаткування «шкідливого споживання», такого як тютюн, алкоголь, викопне паливо. Ставки даних акцизних податків буде приведено до середньоєвропейських рівнів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

«Дуже важливим питанням є адміністрування цих податків. Частка нелегального обігу тютюнових виробів вже сягає 30%, лікеро-горілчаної продукції — ще більше. Ми плануємо дві фундаментальні зміни в адмініструванні. Перше — це електронний акциз, коли наноситься унікальний Qr-код, який дозволяє по всій системі відслідковувати, де ця пачка чи пляшка була вироблена, на якому складі зберігалася, який ланцюжок є до споживача. Кожен споживач, навівши камеру телефона, зможе зрозуміти — чи це є оригінальний QR-код, по якому сплачені податки, чи це є зловживання з боку продавця. Тому що цей акциз врешті-решт платить споживач», — пояснив Шурма.

«Другий концепт, який ми ще обговорюємо, рішення ще не прийняли, — це перевести розрахунки за підакцизні товари виключно в безготівковий формат, тобто в оплату картою. Коли був дефіцит палива, ми побачили, що всі постачальники перевели клієнтів на карткові оплати і оплати через додатки. Це дозволило повністю обілити обіг палива. Те ж саме, я упевнений, відбудеться з тютюном і алкоголем», — додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini