31 Жовтня, 2022, 13:12

Проєкт «Армія відновлення»: на Сумщині вже залучили майже 400 безробітних до суспільно-корисних робіт, а на Чернігівщині — 78

Майже 400 людей у Сумській області та 78 у Чернігівській уже працевлаштовані у рамках проєкту «Армія відновлення», який передбачає залучення безробітних українців до суспільно-корисних робіт. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

Вона також, окреслила, як функціонує цей проєкт в Україні. 

«В регіонах, в кожній області, військове командування разом з обласними військовими адміністраціями розуміє, які роботи потрібні конкретно в цьому регіоні для того, щоби люди були до них залучені. Вони спільно з органами місцевої влади, з державними центрами зайнятості на місцях ідентифікують такі роботи, а також ідентифікують безробітних, які можуть бути до них залучені. Зрозуміло, що не всі безробітні будуть залучені до таких робіт. Але багатьом з них можуть зробити таку пропозицію», — розповіла Тетяна Бережна.

У списку суспільно корисних робіт, серед іншого, може бути заготівля дров для військових і населення, розвантаження гуманітарної допомоги, укріплення дамб, розчищення автомобільних доріг від завалів, надання допомоги ВПО, людям з інвалідністю та людям літнього віку. 

«Зазначу, що роботи можуть фінансуватися частково з Державної служби зайнятості, тобто в розмірі 6700 гривень, в розімірі мінмальної заробітної плати, а також можуть зверху дофінансовуватися з обласних бюджетів. Тобто виплата може бути набагато більшою, ніж виплата по безробіттю», — додала  Бережна.
Подробиці про проєкт  «Армія відновлення»  можна дізнатись тут.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini