Заріна Забріскі
20 Грудня, 2023, 11:58

Проводять вистави та поетичні вечори в укриттях – американська журналістка про херсонців під російськими обстрілами

Не дивлячись на те, що Херсон і область постійно знаходяться під обстрілами російських окупантів, люди намагаються жити на повну: організують виставки, поетичні вечори та вистави, які проводяться в укриттях.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла американська журналістка Заріна Забріскі.

“Економічно місто зруйноване. Неможливо вести бізнес під постійними обстрілами. Всі промислові підприємства, які раніше працювали в Херсоні та поруч, зупинили свою роботу. Як можна виживати під обстрілами та ще щось випускати – я не уявляю. Але маленькі бізнеси потрохи працюють”, – повідомила Заріна.

Журналістка зазначила, що хоча росіяни намагаються зрівняти місто з землею, українці не загубили жагу до життя і навіть ремонтують свої квартири та будинки одразу після влучання російських снарядів та бомб.

“Життя в Херсоні обмежено обстрілами. Люди витрачають гроші на ремонти: після обстрілів розбиті вікна і двері. Волонтери також приїжджають та допомагають. Але цього недостатньо. Люди мають знати, що про них не забули та піклуються про них. Складно виживати навіть невеликим продовольчим магазинам, які попадають під обстріли, але люди продовжують працювати. Це важливо. Херсонці мають незламний дух”, – зазначила Заріна.

За три місяці американка звикла дожиття в Херсоні, полюбила місцевих жителів, яких не тільки знімає кожен день, а ще пише книгу про них і постійно допомагає.

“Я обожнюю херсонців. Після обстрілів ми займаємося разом флай-йогою, ми ходимо на заняття, спілкуємося. Херсонські митці постійно щось влаштовують, хоча не можна анонсувати такі події, щоб навмисно не прилетів російський снаряд. Я була вже на декількох поетичних вечорах і виставах, які звичайно проводяться в укритті. Це надихає, дає віру в життя”, – підсумувала Заріна.

Заріна Забріски звернулася до чиновників та депутатів ЄС та США по допомогу Україні, підкреслив, що кожне затягнуте рішення коштує життя українців.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini