Проводиться активна робота із захисту та збереження вітчизняного сегмента інтернету
В медіацентрі Україна – Укрінформ відбулося обговорення питань, пов’язаних із захистом вітчизняного сегмента інтернету, IP-ресурсів від впливу росії, зокрема, на тимчасово окупованих територіях.
Як зазначила радниця заступника міністра цифрової трансформації, директорка ТОВ «ВЕБ ПРО» Олена Кушнір, з 2014 року на тимчасово окупованих територіях: в Криму, на Донеччині, Луганщині оператори, провайдери в першу чергу вимушені були перереєстровувати компанії та IP-ресурси на юридичні особи, які діяли за місцевими законами. Тобто з українського простору інтернету дорогоцінний ресурс почав іти. Це були трансфери на ті території, які не визнані в світі ніким.
«В першу чергу, коли окупанти приходять на окуповані території, вони відключають GSM, вони заволодівають компаніями операторами-провайдерами, відключають ці мережі від українських каналів, туди заходять російські компанії, перемикають трафік на Крим. Це призводить до того, що блокуються повністю інформаційні ресурси українські, і це є частина великої пропагандистської машини. І таким чином українці на собі відчувають ще один момент русифікації», – пояснила вона.
Крім того, за словами Олени Кушнір, на сьогодні відомі факти, коли власників мереж, технічних спеціалістів тримали в тортурнях, їх били, знущалися з них для того, аби вони добровільно підпорядковувалися і надавали свої мережі у фактичну власність.
«Такі перереєстрації в першу чергу впливають на інформаційну безпеку, на кібербезпеку, з цих IP-адрес потім відбуваються DDоS-атаки. В нас на сьогодні величезна кількість DDоS-атак. Для холдерів, тримачів IP-ресурсів це несе економічні збитки, вони втрачають те, на чому вони можуть заробляти гроші і, звичайно, це ризики для життя та здоров’я», – наголосила вона.
За словами Олени Кушнір, наразі продовжується активна робота на міжнародному рівні, і вже вдалося досягти того, що створено тимчасовий добровільний механізм блокування. Водночас вона закликала все українське ком’юніті долучитися до активної участі у вирішенні цього питання.
«Тобто це заявка від холдера з певними нотаріальними документами про те, щоб заморозити. Але звичайно, є проблема в тому, що на тимчасово окупованих територіях є проблема з нотаріусами. Ця система діятиме до 1 липня, поки не буде введено політику, як це все буде працювати. Нас зараз очікує друга частина обговорення цієї політики. І в зв’язку з цим я звертаюся до всього українського ком’юніті, аби вони прийняли активну участь у цьому обговоренні, з пропозиціями, не були осторонь»
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini