Фото з фейсбуку Міністерства інфраструктури України
3 Серпня, 2022, 16:28

Протягом року Україна має експортувати близько 50 мільйонів тон врожаю – залишків колишнього та цьогорічний

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської агарної ради. 

«Вже прийшло перше українське судно до берегів Туреччини. Наразі завершено його перевірку. Корабель перевозить 24 тони кукурудзи, надалі товар попрямує до Лівану, як це передбачено контрактами. Своєї черги чекають ще 16 кораблів, які не мали можливості вийти в море з початком повноцінних воєнних дій», – сказав він. 

Якщо найближчим часом турецька сторона підтвердить, що вони готові приймати нові вантажі, то вже днями з Одеських портів вийдуть нові каравани. 

Денис Марчук  наголосив, що зараз вже відомо, що окрім тих 20 мільйонів тон зернових, які перебували на зберіганні у портах, велика кількість зерна знаходиться ще на зберіганні у виробників. Тому велике завдання стоїть – забезпечити експорт минулих сезонів та почати експортувати новий врожай. В сумі, протягом цього року, необхідно буде експортувати близько 50 мільйонів тон. А в умовах, коли не працюють порти, це завдання майже нереальне. 

Також наразі розглядається альтернативні варіанти збереження нового врожаю. Окрім нового закону про безмитне ввезення на територію країни новітніх систем для зберігання, Україна має потужну підтримку з боку міжнародних партнерів, а саме додаткове фінансування саме для систем зберігання.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini