2 Травня, 2024, 14:26

Протягом 2023 року до Офісу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 3692 звернення щодо порушення мовного законодавства

Протягом 2023 року до Офісу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 3692 звернення від громадян щодо порушення норм мовного законодавства. Вони стосувалися різних сфер, зокрема: інтернет-представництв (четверта частина від усіх звернень), реклами, вивісок, сфери освіти, охорони здоров’я, обслуговування, органів влади, інформації про товари та послуги. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови.

За його словами, найбільша кількість звернень стосуються міста Києва. Однак, також звернення стосувалися і Харківської, Одеської, Дніпропетровської та Київської областей.

«В розрізі регіонів, серед найбільшої кількості звернень, які надійшли на нашу адресу вони стосуються міста Києва. З одного боку і достатня кількість порушень, але і питання мовної свідомості, мовної стабільності, а також небажання громадян України миритися із порушенням їхніх прав у різних сферах суспільного життя на території міста Києва. Наступними йдуть: Харківська область (і левову частку порушень складає місто Харків), Одеська область, Дніпропетровська область, і частково Київська область. Це така своєрідна п’ятірка і з кожним з керівників області ми співпрацюємо, є позитивні результати або ж результати на виконання», – зазначив Тарас Кремінь.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini