Протимінна безпека та тактична медицина: що нового вивчатимуть у школах у цьому навчальному році
Програма для школярів у новому навчальному році зазнала суттєвих змін. Зокрема, найсуттєвіше відкоригували такі предмети як захист вітчизни, історія та зарубіжна література. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Андрій Вітренко, перший заступник Міністра освіти і науки України.
«В першу чергу ми збільшили практичну складову для таких програм, як захист вітчизни. Додали туди інформацію з протимінної боротьби, модулі про те, як поводитись з вибухонебезпечними предметами, модулі з тактичної медицини. На жаль наші діти мають це все знати», — пояснив Андрій Вітренко.
Також, від початку повномасштабного вторгнення росії, спеціальна комісія при Міністерстві Освіти та науки переглянула програми з історії та зарубіжної літератури. Звідти прибрали всі можливі згадки про велич російської імперії та більше матеріалу присвятили темі національно—визвольної боротьби українського народу.
«Програма з історії України тепер повністю грунтується на українських архівних джерелах, де надані чіткі меседжі для наших дітей щодо ролі імперської росії, щодо її відносин з Україною. Ще глибше ми розбиратимемось в новітній історії, там запровадили такі терміни як «рашизм», як так званий «русскій мір»…
Із зарубіжної літератури були викинуті всі ті речі, які хоч якимось чином вихваляють або російську імперію, або міфічну силу російської армії», — уточнив перший заступник Міністра освіти і науки України.
Також, за його словами, МОН і надалі приділятиме увагу новим змінам у навчальних матеріалах для школярів.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini