7 Вересня, 2023, 15:10

Пропозиція про роботу «зернового коридору» без участі росії передана турецькій стороні – Василь Боднар

Пропозиція про роботу «зернового коридору» без росії передана турецькій стороні.  Утім поки що остаточного підтвердження немає.

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Пропозиція про роботу без росії передана турецькій стороні. Поки що немає остаточного підтвердження. Але кораблі, оскільки вже йдуть і проходять територіальним морем Румунії, Болгарії, а також Туреччини, і проходять протоки без обмежень. Насправді це раціональний шлях, оскільки, як ви пам’ятаєте, в рамках самої зернової ініціативи досить частими були випадки, коли країна-агресор обмежувала прохід кораблів до України, або регулювала чи пробувала регулювати доступ до того, чи іншого порту. Наприклад, Південний декілька місяців дії цієї ініціативи не працював, саме з вини російської сторони. Також існували обмеження на перелік продукції, які можна було вивозити з території України», – пояснив посол.

Він зауважив, що «гуманітарним коридором», яким поки що вийшло тільки чотири кораблі з Одеси, немає обмежень, які б встановлювалися кимось щодо української продукції. І це, на думку Василя Боднара, може бути одним із варіантів для врегулювання цієї ситуації.

Водночас, наголосив посол, зараз триває комунікація між Туреччиною та ООН за результатами переговорів і з Україною, і з росією, для того, щоб виробити узгоджені позиції.

Крім того, очікується комунікація між Україною та Туреччиною на високому рівні для розуміння подальших кроків.

«Можливо, це буде найближчими днями, можливо, в рамках Генеральної асамблеї ООН. Для того, щоб зрозуміти, куди ми можемо далі рухатися. Ми, звичайно, займаємо конструктивну позицію по відношенню до наших партнерів, Туреччини та ООН, як посередників, і будемо випрацьовувати механізми, які будуть вигідні для нашої сторони, але не перешкоджати принциповій позиції щодо зняття санкцій з росії», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini