Медіа Центр Україна – Одеса: Тетяна Хоменко, представниця ПРООН, учасниця програми відновлення України, яка фінансується Європейським інвестиційним банком
5 Травня, 2023, 13:44

ПРООН та Європейській інвестиційний банк у 2023 році виділять на відновлення соціальної інфраструктури Одещини 1,5 мільярда євро

На ці гроші реалізують 13 проєктів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одещина розповіла Тетяна Хоменко, представниця ПРООН, учасниця програми відновлення України, яка фінансується Європейським інвестиційним банком.

Вона розповіла, що ця програма працює у двох напрямках – це капітальний ремонт, реконструкція, будівництво, закупівля обладнання для медичних та освітніх закладів, а також будівництво житла для тимчасово переміщених осіб. 

“В Одесі ця програма працює з 2019 року, в активній фазі зараз відновлення п’яти об’єктів, це одна лікарня та чотири школи, одну з яких, школу №41, ми відкрили у 2021 році. У 2023 році в рамках цієї програми виділять понад 1,5 млрд євро. Ці гроші витратять на реалізацію 11 вже затверджених проєктів, утвердження ще двох  ми чекаємо. Проєкти міністерство інфраструктури України та донори відібрали влітку 2022 року”, – розповіла експертка.

Серед проєктів, фінансування яких вже затверджено, капітальний ремонт і реконструкція одеської інфекційної лікарні, одеської клінічної лікарні №1, капітальний ремонт шкіл та дитячих садочків. Ще три проєкти реалізують в Балтській громаді, розповіла Тетяна Хоменко.

Як зазначила експертка, на жаль, через питання безпеки підрядників та інспекторів ця програма поки що не працює у прифронтових південних регіонах – Миколаївщини, Херсонщині, Запоріжжі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini