10 Травня, 2022, 13:10

Профільний Комітет ВРУ спрямує зусилля на роботу з іноземними колегами, особливо з тих країн, де досі існують спірні питання – Лубінець

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин з 24 лютого веде роботу відразу у трьох напрямах – міжнародний, гуманітарний та волонтерський. Особливу увагу звертають на спільну роботу з іноземними парламентарями.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив голова Комітету Дмитро Лубінець.

«З 24 лютого наш Комітет по-новому включився у роботу. Війна триває вже вісім років, у лютому була нова фаза. З початку якої наш Комітет почав працювати відразу за кількома аспектами – порушення прав людини на окупованих територіях, міжнародна діяльність та гуманітарна робота. Всі народні депутати включились у волонтерську діяльність. За цей час ми провели низку засідань, проводимо їх онлайн, щоб фізично бути на території областей, де йдуть активні бойові дії», – сказав він.

Дмитро Лубінець розповів, що наразі у Комітеті функціонує робоча група на чолі з Тарасом Тарасенком, яка збирає інформацію про порушення прав людини та військових злочинів, які скоюють на території нашої держави. Всю інформацію депутати передають колегам з усіх парламентів світу.

«Крім того, ми напрацювали звернення до парламентів світу із закликом називати дії в Україні не просто війною, а геноцидом українського народу. На своєму засіданні ми ініціювали звернення до ООН, щоб виключити росію з цієї міжнародної організації. Рішення було одностайним», – наголосив нардеп.

Дмитро Лубінець розповів, що нововведенням у роботі Комітету став і той факт, що дуже часто під час роботи присутні й депутати інших країн: «Результатом спільної роботи став той факт, що депутати Італії проголосували за виділення Україні додаткової зброї. Ми ставимо перед собою завдання проводити спілкування з тими міжнародними колегами, з якими у нас досі існують спірні питання. Наприклад, з парламентом Угорщини».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini