14 Вересня, 2023, 16:09

Професійний розвиток, новий досвід та навчання –  українські медики беруть участь в навчаннях міжнародних медичних місій 

В рамках програми Co-Pilot, яка привозить в Україну місії кращих американських та канадських лікарів, українські спеціалісти мають змогу освоїти нові програми та переймати досвід своїх колег у різних напрямках медицини, підвищувати кваліфікацію та здобувати нові практичні навички, не виїжджаючи за кордон. Особливо важливий цей досвід в контексті нових викликів у медицині, з яким зіштовхнулися українські лікарі під час війни.

В рамках місій спільно з іноземними лікарями проводяться операції, воркшопи та навчання, ведуться онлайн-трансляції, які залучають все більше спеціалістів по Україні. Таким чином створюється зокрема і навчальний ресурс, який надалі зможуть використовувати медики.

Про це йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ ролі іноземних освітніх медичних місій в системі охорони здоров’я України у воєнний час.

«Десять лікарень в Україні вже були залучені до цієї програми. Ми також завозили певне обладнання, матеріали, які були необхідні, розхідники для виконання, для роботи з пацієнтами. І, що дуже важливо, ми зробили онлайн-трансляції, і понад дві тисячі лікарів по всій Україні змогли побачити і зможуть в записі побачити, як це робити. Це ресурс, який ми створили на довгий період часу», – пояснила Евеліна Курілець, директорка БФ «Разом для України».

Водночас ректор Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Юрій Кучин наголосив,  що такі місії є важливими, особливо в контексті викликів сьогодення, коли в медичній системі війна змінила структуру захворюваності, смертності і структуру медичних пошкоджень. І в цій ситуації, переконаний він, важливо навчатися передусім, найкращим світовим клінічним практикам, і навчатися на основі того теперішнього досвіду.

«Відповідно це все потребує навчання, й університет, який провадить свої стандартні програми, свої стандартні курси, безумовно не може перекрити повністю всі ці питання. Але водночас університет це є освітнє середовище, університет формує платформу на якій можна навчати, і навчати краще. І долучення з такими освітніми місіями іноземних спеціалістів дозволяє більш ефективно робити цей процес», – зазначив він та наголосив на важливості об’єднання освітніх зусиль усіх провайдерів. 

Так, у  рамках поточної медичної місії відбувся воркшоп для лікарів-неврологів, нейрохірургів, анестезіологів та спеціалістів УЗД, де їх навчали особливостям застосування методу ультразвукового дослідження судин головного мозку  – транскраніальній доплерографії в умовах воєнного часу та в рамках нейрокритичної допомоги.

Зокрема навчання проводили фахівці зі США, доктор нейрофізіології Алекс Разумовський та екскомандер ВМС США Кен Грін.

В межах заходу, понад 70 учасників з шести регіонів України протягом трьох днів освоювали практичні навички та проходили тестування на підтвердження своїх компетенцій.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini