30 Травня, 2024, 14:05

Проблеми студентів з ТОТ: що вдалося виявити та які рішення потрібні

За результатами опитувань студентів з ТОТ, які зараз навчаються у вишах, вдалося виявити низку проблем, з якими вони сьогодні зіштовхуються. Ці питання потребують вирішення, зокрема з боку держави, аби надати молоді з ТОТ належний доступ до освіти.

Про це йшлося під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Так, під час обговорення Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», акцентувала на трьох ключових проблемах. Головна з них – інформаційна доступність. 

«Сайти блокуються, сайти державних органів стовідсотково блокуються. Якщо заходити через VPN це відстежується провайдерами, і викликає на бесіди фсб для пояснень, чому на ці сайти заходили»

Ще одна проблема стосується безпосередньо виїзду з ТОТ. Так, в методичних рекомендаціях Міністерства освіти є рекомендації про перехід на офлайн навчання, зокрема це стосується Києва. Це питання, підкреслила Валентина Потапова, потрібно вирішувати, задля того, аби не повторювалися випадки відрахувань студентів з ТОТ, які не можуть відвідувати заняття офлайн через труднощі виїзду.

Крім того, через труднощі, пов’язані можливістю виїзду з ТОТ, студенти зіштовхуються з проблемою щодо подачі паперових документів.

Ще одна проблема студентів з ТОТ – фінансовий добробут.

«Ми подивилися на результати опитування, і в нас майже 50% дітей, які виїхали, яким навіть надали гуртожиток, вони живуть на дохід менше 8 тисяч гривень. Я не знаю, як вони живуть у Києві, бо їм вистачає лише на їжу та проїзд», – пояснила вона.

Валентина Потапова зауважила, що це питання можна владнати за допомогою спеціальної державної програми для дітей, які виїжджають з тимчасово окупованих територій та вступають в українські виші. Вона може бути забезпечена фінансуванням, зокрема з залученням міжнародних донорів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini