25 Березня, 2022, 15:12

Призупинення діяльності проросійських партій: Мін′юст має інструменти, Верховна Рада ухвалить додатковий закон — О. Корнієнко

Міністерство юстиції розробляє інструмент реалізації рішення РНБО, відповідно до якого було призупинено діяльність низки проросійських політичних партій. Про це повідомив Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час брифінгу у Медіацентрі «Україна». 

Зараз процес заборони відбувається через суди.  Міністерство юстиції оперативно формує позови: зокрема, про заборону акредитацій партій, ведення ними агітації та їхньої участі у політичних процесах. 

За словами Олександра Корнієнка, на кожному засіданні Верховної Ради з фракції ОПЗЖ виходить по 4-5 народних депутатів. Втім, на місцевому рівні все не так просто. 

«Ми  розуміємо,  що з місцевими радами треба бути з цим обережніше, бо, на жаль, є ради, в яких більшість складу відноситься до  заборонених партій. Важливо, щоб ми не втратили повноважність місцевих рад», –  зазначив Корнієнко. 

Зараз, за словами Корнієнка, парламент напрацьовує законопроект, який дозволить виборцям відкликати депутатів, які були представниками заборонених партій. 

Нагадаємо, 20 березня РНБО ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з країною-агресором. А саме: «Опозиційна платформа – За життя», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», партія «Соціалісти», «Блок Володимира Сальдо».

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm