Юрій Пойта, керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння
Юрій Пойта, керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, Медіацентр Україна
30 Вересня, 2022, 14:35

Приїзд до країни 100 тисяч росіян спричинив розкол у суспільстві Казахстану — Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння

100 тисяч росіян прибуло до Казахстану після початку офіційної мобілізації до армії рф 21 вересня. Водночас, 65 тисяч громадян рф вже покинули Казахстан. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Юрій Пойта. За його словами, росіяни, які в’їжджають до Казахстану, часто розглядають цю державу як транзитну територію та планують згодом переїхати в інші країни.

«Ми не знаємо, чи ті 65 тисяч росіян належать до тієї сотні тисяч, яка прибула до країни після оголошення мобілізації у росії. Можливо, ці 65 тисяч, які покинули Казахстан, це росіяни, які прибули раніше — після початку російського вторгнення до України», — розповів Юрій Пойта.

За його інформацією, приїзд великої кількості росіян спричинив серйозний розкол у казахському суспільстві.

«Частина казахів висловлюють співчуття тим особам, які втікають з рф, навіть називають їх біженцями. Казахи надають їм притулок, допомогу у пошуку роботи. Кажуть, що краще хай росіяни утечуть і не будуть брати участі війні. Але інша половина суспільства каже про те, що це не біженці, це люди які втікають від мобілізації, а не від війни. І загалом, ці росіяни підтримують політику рф, підтримують діючий режим. Тому до них не повинно бути ставлення, як до біженців», — пояснив керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Також, за словами екперта, наплив росіян до Казахстану вже спричиняє економічні проблеми для країни. Адже це величезне навантаження на соціальну інфраструктуру. І є випадки, коли орендарі виселяють казахів і заселяють громадян рф, бо ті платять вищу ціну за житло. Також у громадяни Казахстану занепокоєні, що новоприбулі росіяни можуть брати участь у акціях підтримки війни в Україні та викликати дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації у Казахстані. 

Нагадаємо, 21 вересня у росії оголосили часткову мобілізацію. Після цього на кордонах з сусідніми з рф країнами утворилися черги з росіян, які намагалися швидко покинути федерацію.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini