3 Травня, 2022, 14:36

Приєднатися до онлайн концертів в усьому світі: Львівська національна опера презентує благодійний проєкт TOGETHER WITH UKRAINE

6 травня Львівська національна опера презентує міжнародний благодійний проєкт TOGETHER WITH UKRAINE («Разом з Україною»).  Це серія онлайн концертів відомих творів українських композиторів та світової класики. Про це розповів генеральний директор – художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун під час брифінгу в Медіацентрі Україна. 

«Це онлайн трансляція кращих національних творів, музичної класики. Це і балети. Це і камерні твори, хорові твори. Саме цим проєктом ми хочемо розповісти світу про себе, про нашу культуру,  що вона є, була, і буде», — зазначив Василь Вовкун.

Вовкун також зазначив, що проєкт  TOGETHER WITH UKRAINE  відкриють оригінальною Симфонією №3  композитора Бориса Лятошинського. Цей твір свого часу критикувала радянська влада.  

Керуватиме оркестром Львівської національної опери головний диригент Іван Чередніченко, чиї батьки були вбиті російськими окупантами в Ірпені.

«Музика — вона сама по собі апелює до емоційної сфери людського життя. І звичайно, музика не може не викликати рефлексій на будь-які прояви життя людини. І війна, так ще й історично склалось, вона спонукає композиторів передавати оті свої внутрішні відчуття, що потім перероджуються у музичний твір. Часто ці музичні твори живуть сторіччями», — зазначив диригент, керівник музичної частини Львівської національної опери Іван Чередніченко.

Проєкт транслюватимуть у 32 країнах. Квитки можна буде  придбати на сайті Львівської національної опери. Кошти будуть скеровані  на придбання мобільного госпіталю.«Ми плануємо зібрати кошти на мобільний госпіталь. У нас є меморандум з Львівським військовим госпіталем на придбання військово-мобільного госпіталю. Це така машина, яка може пересуватися у військові точки і може врятувати, більше, ніж 500 людей на місяць», — розповів  генеральний директор і засновник компанії «Kontramarka» Олександр Порядченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini