22 Серпня, 2023, 15:14

Президент хоче дати сигнал, що буде повоєнне, економічне відновлення Криму, і він стане нашою Кремнієвою долиною – Еміне Джапарова

У Києві стартував Переддень Третього Саміту Кримської платформи. У ході відкриття заходу перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила на важливості консолідації навколо питання Криму.

«Чому ми сьогодні тут, чому завтра буде збиратися Кримська платформа, чому держава Україна ініціює безліч різних заходів, проєктів, ініціатив, резолюцій? Це для того, щоб всі ми мали можливість безперешкодно бути в себе на Батьківщині, в Криму, в нашому рідному домі. Коли буде майоріти прапор України, кримськотатарського народу там, в Криму», – наголосила вона.

Водночас Еміне Джапарова зазначила, що завтрашній Третій Саміт Міжнародної Кримської платформ матиме два додаткових сигнали, які Україна хоче транслювати партнерам. Зокрема те, що жодної торгівлі навколо Криму не може бути й те, що Україна сама вирішуватиме шлях його деокупації.

«Завтрашній Саміт, на відміну від попередніх двох, там де ми ставили собі задачу підтвердити територіальну цілісність і навколо цього консолідувати максимальну кількість наших партнерів, він матиме два додаткових сигнали, які Україна хоче транслювати нашим партнерам – що жодної торгівлі навколо Криму не може бути, адже Крим є інтегральною частиною України і друге – що Україна сама вирішуватиме шлях деокупації півострова», – пояснила вона.

Крім того, за словами Еміне Джапарової, Третій Саміт Міжнародної Кримської платформи, вперше за його історію буде складатися із внутрішньополітичного треку.

«Другу і третю панель Президент України вирішив присвятити майбутньому Криму. Він дуже хоче надіслати сигнал, що буде повоєнне відновлення Криму, що буде економічне відновлення Криму, що  з Криму ми зробимо нашу Кремнієву долину. І колеги з різних міністерств будуть про це говорити, бо вони працювали над відповідними стратегіями», – додала вона.

Еміне Джапарова нагадала, що вперше Саміт зібрав 47 держав, другий Саміт зібрав 59 держав. А на сьогодні, за її словами, додалося ще чотири нових учасники.

«Задача сьогодні, як мінімум зберегти тих партнерів, яких консолідували навколо, а задача максимум – ще й збільшити. В нас на сьогодні вже є чотири нових учасники», – додала вона.

Водночас Еміне Джапарова висловила сподівання, що Саміт стане черговим доказом того, що партнери приймають проактивну дипломатію України.

Зазначимо, що медіапартнером заходу є Медіацентр Україна-Укрінофрм. Подія фінансується Європейським Союзом.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini