Представник України при ЄС  Всеволод Ченцов у Медіацентрі Україна, 27 червня
27 Червня, 2022, 13:41

Представник України в Євросоюзі озвучив плани роботи після отримання країною статусу кандидата в члени ЄС

Виконання умов ЄС на подальшому шляху до євроінтеграції — те, на чому сконцентрує свою роботу Представництво України при Європейському Союзі. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна Представник України при ЄС  Всеволод Ченцов.

«Це виконання цих семи кроків, які були зафіксовані Європейською комісією для переходу в наступний етап, тобто початку переговорів, які були підтримані Європейською радою. І звичайно, це паралельно виконання тих заходів, які у нас передбачені угодою про асоціацію. Це приведення нашого законодавства у відповідність до вимог ЄС», —  зазначив Всеволод Ченцов.

За його словами, кроки, які були запропоновані ЄС для виконання Україні, є осяжними та зрозумілими. Щоправда, війна може ускладнювати їх реалізацію.

«Зокрема, це реформа СБУ. Це продовження реформи поліції. В умовах війни нам треба буде сконцентруватися на боротьбі зі злочинністю. СБУ відіграє дуже важливу роль в подоланні агресії, диверсійної діяльності, займається контррозвідкою. Тому безумовно, треба буде враховувати оці реалії. І ми будемо вести діалог з колегами у Брюсселі для того, щоб підхід був конструктивний і  їхні зусилля були сконцентровані  також на допомозі Україні у впровадженні чи підготовці цих реформ навіть в умовах війни», — пояснив Всеволод Ченцов.

У Брюсселі також наголошують, що реформа правосуддя є одним із найважливіших напрямків роботи для України.

«Я б насправді концентрувався на виконані завдань, які перед нами стоять. Ми не починаємо з нуля. Нам треба завершити кілька кроків, вони відомі. Коли ми говоримо про Конституційний суд — це призначення суддів, це удосконалення законодавства, чи в сфері правосуддя — це призначення членів ради доброчесності. Знову ж таки, завершення тих реформ, які були вже започатковані», — сказав Представник України при ЄС.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini