9 Лютого, 2023, 15:01

Православна церква України у травні розглядатиме офіційний перехід на новий календар, процес розпочався ще минулоріч – священник ПЦУ

Нещодавно Українська греко-католицька церква заявила про перехід на новий церковний календар. Про те, чи планує такий перехід Православна церква України, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів священник ПЦУ, ректор Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

“Православна церква України розпочала цей процес ще минулого року. Парафії, які бажали звершувати Різдвяне богослужіння 25 грудня, за новим стилем, таке благословення мали. Ми, наприклад, в Софії Київській, в храмі Ярослава Мудрого на території Національного заповідника звершували Різдвяне богослужіння і 25 грудня, і 7 січня. І святкували святки з 25 по 7. Потім 2 лютого був Синод Православної церкви України, який вже зараз дозволив тим парафіям, які бажають переходити на новий стиль, подавати запит до Священного Синоду – і ці питання будуть вирішуватися. І було оголошено, що на наступному Архієрейському соборі в травні буде розглядатися питання календаря: тобто, чи буде перехід всієї церкви офіційно на новоюліанський календар, чи ті парафії, які бажатимуть, матимуть таку можливість”, – повідомив священник.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini