17 Січня, 2024, 18:52

Правоохоронці виявили на Харківщині 28 катівень

З 28 виявлених правоохоронцями катівень у Харківській області у 25 вже детально оглянуто та задокументовано все, що там знаходилося, а також вилучено низку документів, відбитків пальців та предметів із ДНК утримуваних людей. Однак ще три катівні наразі залишаються неоглянутими, позаяк вони знаходяться під обстрілами, в безпосередній близькості до кордону.

Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Сергій Болвінов, начальник слідчого управління  ГУНП в Харківській області.

За його словами, найбільші катівні знаходилися у великих містах, зокрема, таких як Куп’янськ, Ізюм, Балаклія, Вовчанськ.

Водночас, зазначив Сергій Болвінов, у справах щодо утримання в катівнях проходять 227 громадян, які визнані потерпілими.

«Ми розслідуємо 10 кримінальних правопорушень. Звичайно, що ми зареєстрували їх більше, і ми працюємо по цих катівнях спільно зі слідчими Служби безпеки України, деякі провадження розслідуються Державним бюро розслідувань. Загалом ми маємо та бачимо, що по цих справах проходять 227 людей, які визнані потерпілими. З них, на жаль, ми зафіксували, що 13 людей померли через перебування в цих катівнях, чотири людини значаться зниклими безвісти і підтверджено, що чотири людини знаходяться в полоні», – повідомив Сергій Болвінов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini