Ігор Осташ, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані у Медіацентрі Україна, 10 серпня
10 Серпня, 2022, 13:23

Працює злочинна схема: 87 суден перевозять крадене  зерно з України  —  Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані

87 суден перевозять крадене зерно з України. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані Ігор Осташ.

«Працює злочинна система, яка постійно перевозить крадене зерно з України. Це може бути через Туреччину, це може бути напряму до Сирії, це може бути до інших країн Близького Сходу. Але це така оборудка злочинна в якій беруть участь, звичайно, росіяни, окупаційні війська росії в Україні. Звичайно, сирійські, російські, в основному, судна, і не тільки», — розповів Ігор Осташ.

Посол також зазначив, що недопущення для розвантаження у Лівані сирійського судна  «Laodecia», яке везло крадену росією українську сільськогосподарську продукцію  є великою перемогою для України. 

«Я хотів би особливо підкреслити, що це не Ліван, не держава, замовляла це борошно і ячмінь, це було замовлення бізнесових структур», —  додав Осташ.

Також посол розповів, що робити країні у випадку таких крадіжок. 
«Дуже важливо звертатися до міжнародного морського права. Тому що практично весь час ці судна, які завантажуються в Криму, які йдуть цими злочинними маршрутами вони виключають свої AIS, транспондери, маячки, для того, щоб бути невидимими  і це вже сигнал до того, що йде нелегальна робота, нелегальний бізнес, є спроба щось приховати, уникнути відповідальності. Тому очевидно є пропозиція пропрацювати серйозно усі ці правила, які існують в рамках Міжнародної морської організації, з тим щоб спробувати тут поставити певні перепони», —  підсумував Ігор Осташ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini