Микита Потураєв, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики
Микита Потураєв, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Медіацентр Україна
31 Серпня, 2022, 12:00

Працюватимуть над критеріями «чорних списків» та нормою щодо російських виконавців у ефірах. Микита Потураєв розповів, що зміниться у Законопроекті «Про медіа» до другого читання

Кілька ключових питань мають допрацювати у Законопроекті «Про медіа» до другого читання. Йдеться, передусім, про визначення чітких критеріїв, за якими іноземців, що порушили закони України, вносять до так званого «чорного списку». Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. 

«В чому проблема: у нас ці рішення ухвалюють за принципом так званої «чорної скриньки», приймає СБУ, наче на підставі Закону «Про національну безпеку», але це неприйнятно з точки зору європейської правової практики. На це звертали нашу увагу експерти саме європейські. Тому ми запропонували, щоб СБУ залишалося суб’єктом подання, РНБО, щоб залишалося суб’єктом подання, Мінкульт, Держкіно, сама Національна рада може також подавати. Але є в Законі виписаний список критеріїв. Ми не кажемо, що він ідеальний, ми кажемо колегам з «Європейської солідарності», давайте зробимо більше критеріїв, ми тільки за. Але це треба мати. Щоб рішення приймав незалежний, хоча і державний, колегіальний орган Національна рада. І все. З такою системою, ми жодного міжнародного суду не програємо»,  —  пояснив Микита Потураєв.

Також до другого читання мають доопрацювати норму, яка зобов’язує медіа чи Національну раду з питань телебачення та радіомовлення встановлювати факт російського громадянства у автора або виконавця пісні чи мелодії, яка потрапляє до ефіру.

«І як ми це будемо робити? Звертатися до кого? До Лаврова? Тому ми кажемо, давайте знайдемо інший механізм. Бо Закон хороший, але ми, як автори, допустилися помилки, коли вписали туди цю норму і не подумали, що вона не буде працювати. Тому я кажу колегам, давайте цю норму замінимо на ту, яка буде працювати» —   заявив голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагадаємо, Верховна рада 30 серпня у першому читанні ухвалила новий проєкт закону “Про медіа”. “За” проголосували 233 депутати. Його схвалення є одним з критеріїв, необхідних для початку переговорів про вступ України до ЄС.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini