Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
27 Січня, 2023, 17:50

ППО вчергове знищили 100% дронів-камікадзе, але росіяни продовжують їх використовувати, щоб виявляти позиції та коригувати удари — Ігнат

Під час останньої російської атаки силами протиповітряної оборони України було знищено 24 з 24 дронів-камікадзе — всі 100%. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Протиповітряна оборона не вперше показує такий результат саме по знищенню БПЛА іранського виробництва. Новорічна ніч — це 45 дронів, ніч з 1 на 2 січня — 39 дронів знищено. Це говорить про те, що вони вже не мають такого успіху, але продовжують їх використовувати. Чому це робиться? Вони їх мають — це раз. Вони хочуть виснажувати наші ППО порівняно дешевими літальними апаратами: на них потрібно витрачати боєкомплект, виснажувати і саму техніку, і людей. Найголовніше, що вони все ж таки бачать — дрон летить, збивається, втрачає зв’язок. Вони бачать позиції ППО і роблять коригування при завданні наступних ударів», — повідомив Ігнат.

Як зазначив речник, під час атаки протиповітряна оборона показала один з найкращих результатів роботи щодо збиття крилатих ракет. 

«Що стосується крилатих ракет: було випущено 55, включно з ракетами „Кінжал“, які було дві застосовано. Ми не можемо, на жаль, їх своєчасно виявляти та збивати. Також ракети керовані авіаційні Х-59, три з них не долетіли до своїх цілей, їх теж можна плюсувати до збитих. Але маємо, на жаль, і наслідки від тих, що влучили. Протиповітряна оборона спрацювала: це був один з найкращих результатів роботи. Велика кількість ракет Х-101, „Калібр“, Х-555 були знищені», — додав Ігнат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini