28 Червня, 2023, 16:30

ППО, обладнання та фінансування з боку західних партнерів – Володимир Кудрицький про необхідні фактори у підготовці енергосистеми до зими

«Укренерго» вже залучило близько 900 млн євро фінансування та сподівається на залучення ще кількасот мільйонів, які стануть одним із тих ресурсів, що допоможуть підготувати енергосистеми до зими.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив  Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго».

Водночас він наголосив, що найбільш важливою допомогою для енергосистеми  в минулому і в цьому році безумовно є захист неба. 

«Системи протиповітряної оборони – це ключовий фактор для того, щоб енергосистема пройшла минулу зиму і безумовно це буде ключовий фактор і надалі, якщо, не дай Боже, обстріли будуть повторюватися», – зазначив він.

Крім того, важливим фактором для роботи енергосистеми, за словами Кудрицького, є постачання обладнання.


«Друге – це швидкі постачання обладнання, у вигляді гуманітарної допомоги. Іноді це вживане обладнання, іноді якесь нове, яке було знайдено на складах в Європі, Америці, Японії, в різних країнах. Це відіграло важливу роль для стабілізації ситуації минулої зими», – додав він.

Водночас, наголосив Володимир Кудрицький, дуже важливим є й  фінансування з боку західних партнерів. Так, залучення фінансування також стане вагомим ресурсом для підготовки енергосистеми до зими.

«Зараз дуже важливе фінансування, яке надають західні партнери для українських енергокомпаній. «Укренерго», наприклад, вже змогло залучити близько 900 млн євро фінансування в різних формах – або гранти, або кредити. І очікуємо, що до кінця року ми ще на декількасот мільйонів цю цифру зможемо збільшити і використати цей ресурс якраз для того, щоб інвестувати його в підготовку до зими».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini