8 Червня, 2022, 12:37

Повне ембарго на енергоносії, відключення банків від SWIFT та націоналізація активів — Економіст Шеремета про розвиток антиросійських санкцій

Санкції проти росії треба розвивати у 3-х головних напрямках. Передусім, необхідно запровадити повне ембарго на російські нафту та газ. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив економіст, міністр економічного розвитку та торгівлі (2014 р.) Павло Шеремета. 

«США своє рішення ухвалили, дякуємо їм. Європа — це громіздкий корабель, бо там 27 членів, треба з усіма домовлятися. Індія зараз збільшує закупівлю нафти. З нею ведеться робота. Але коли продається чорне золото з великим дисконтом, сильно сверблять руки його взяти. А росії важко продати свою нафту без дисконту. Транспортні компанії, порти, страхові компанії не хочуть з нею мати справи. Але все ж потрібне повне ембарго», — розповів Павло Шеремета.

Далі, за словами економіста, треба повністю відключити фінансову систему росії від SWIFT. Адже наразі лише 7 банків потрапили під такі санкції. Ще один важливий напрям: почати юридичний процес націоналізації активів росії, які зараз заморожені: як державних, так і приватних.

«Це буде складний процес, і на всі заморожені кошти я не сподіваюся. Європа зразу каже, що буде, як мінімум, тривала процедура. У США розуміють, що занадто радикальні і швидкі  дії на цьому ринку, можуть призвести до того, що інші гравці можуть не захотіти тримати гроші в доларах. А це погана новина навіть для нас, бо ми тримаємо суттєві кошти заощаджень саме в доларах. Тому Сполучені Штати будуть діяти обережно, щоб не зруйнувати фінансовий світовий порядок, в якому грають головну роль», — розповів економіст.

За його словами, запроваджені раніше санкції проти росії діють, але процес ослаблення економіки рф буде тривалим. 

Нагадаємо, Рада ЄС затвердила шостий пакет економічних і персональних санкцій, спрямованих проти росії і білорусі. Зокрема, ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до Євросоюзу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini