6 Травня, 2022, 16:46

Повітряні сили України потребують оновлення техніки для того, щоб закрити небо над Україною

Передусім мова йде про літаки вищого покоління з потужними радарами, які можуть виявляти противника на відстані 100 км, та ракети, які можна запускати на таку ж відстань і які мають активі головки самонаведення, системи радіоелектронної боротьби, а також винищувачі, зокрема F-15, F-16 певних модифікацій.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ.

«Зараз ми воюємо технікою 80-х років виробництва, у ворога та ж лінійка, але модернізована. Однак наші фахівці добре підготовлені, тому сьогодні навіть із застарілою технікою нищать авіацію окупанта,» – сказав Юрій Ігнат.

Він наголосив, що повітряним силам потрібна сучасна та більш потужна техніка.

«Нам потрібна серйозна техніка для того, щоб закрити небо над Україною, над атомними електростанціями, іншими важливими об’єктами інфраструктури та вберегти життя мирних громадян. Ми також потребуємо комплекси NASAMS та Patriot, які можуть вражати не тільки повітряні цілі, але і ракети противника,» – розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ.
Він зазначив, що повітряні сили України готові в короткі терміни опанувати нову техніку та вже мають відповідний план дій. Йдеться не тільки про те, щоб навчити пілотів літати на цих машинах , але і воювати на них, аби ефективно протистояти ворогу в небі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini