Фото Медіацентр Україна – Одеса: Борис Бабін, експерт Асоціації реінтеграції Криму
12 Вересня, 2023, 15:05

Повернення “вишок Бойко” може в рази зменшити переговорну позицію росії щодо поновлення “зернової угоди” – експерт

Така операція українських збройних сил доводить, що агресор не може контролювати все Чорне море та висувати свої умови щодо роботи“зернового коридору”. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Борис Бабін, експерт Асоціації реінтеграції Криму.

Він зазначив, що контроль над всією акваторією Чорного моря дозволяв агресору висувати свої умови та шантажувати весь світ. 

“Ці вишки була маленьким гарнізоном, який забезпечував ворогу радіорозвідку та можливість проведення диверсійних дій у певній частині акваторії. Адже деякі з цих вишок ближче до Одещини, ніж до Криму. І ворог постійно розповідав, що він контролює усе Чорне море. І тому шантажує своїми умовами постачання зерна. Але якщо цивільне судноплавство не заблоковане, і судна можуть приходити в українські порти, виникає питання – хто взагалі буде слухати терориста? Якщо ми доведемо, що росія не контролює частину акваторії, то її переговорна позиція як  зменшується в рази. І це основний геополітичний вимір ситуації з поверненням вишок”, – розповів експерт.

Він також додав, що, на його думку, є інша складова операції – “інформаційно-військова”.

“Росіяни постійно казали, що в України немає флоту, а ось агресор просто фантастично мілітаризував Крим та свій чорноморський флот. Але ми бачимо, що під носом агресора чиняться дуже зухвалі дії. І агресор не може цьому ефективно протидіяти. Й це бачить весь світ”, – зазначив пан Бабін.

Також, на його конфлікти біля Криму, які відбувалися за останні сторіччя, довели ефективність саме невеличкого “москітного флоту”.

“Саме невеличкий флот призводив до успіху, а“ класичний російський героїчно тонув, і це була його основна функція. І події навколо вишок бойко це доводять”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini