9 Серпня, 2023, 14:39

Повернення Україною контролю над ЗАЕС могло би кардинально змінити ситуацію

Енергетики роблять все можливе, аби вчасно підготуватися до зими, опалювального сезону та вірогідних ворожих обстрілів. Водночас, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики наголосив, що повернення контролю Україною над ЗАЕС було би максимально позитивним кейсом для держави. 

“Якщо казати про Каховську ГЕС, то вона істотно не впливає на енергетичну ситуацію в Україні. Натомість, якщо ЗАЕС повернеться під український контроль, могла би доволі швидко включитися в роботу і позитивно вплинути на опалювальний сезон”. 

Попри те, що в Україні зберігається дефіцит протиповітряних систем оборони, енергетики будуть фізичні бар’єри там, де це може допомогти вберегти систему від високо ймовірних російських обстрілів восени та взимку. Звісно, фізичні бар’єри не в змозі витримати пряме потрапляння снаряду та це може забезпечити певний захист енергетики. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – У крінформ заявив директор Центру досліджень енергетики.

“Найбільш вразливі регіони – це Київ, Харків, Львів, Житомир, Одеса, Запоріжжя та ще низка міст. Йдеться про те, як розповсюджена система енергетики в цих локаціях. Тому я раджу українцям подбати про убезпечення опалення та водогону взимку у приватних будинках, а також у багатоповерхівках”. 

Наприклад, можна встановити генератори безпосередньо на систему опалення та водогону, щоби після імовірних обстрілів інфраструктури, мешканці могли забезпечити базові потреби. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini