10 Липня, 2023, 15:45

Повернення податків на пальне – як змінилися ціни за тиждень

За перший тиждень після повернення податків рівня 2022 року бензин А-95 в роздріб подорожчав на 3 грн 1 коп. – в середньому до 47 грн 90 коп., дизпальне –  на 3 грн 45 коп. до 46 грн 86 коп. і скраплений газ подорожчав на 1 грн 47 коп. – до 23 грн 29 коп.

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А95».

«Як і очікувалося, поступове зростання було в діапазоні 2-5 гривень, в залежності від мережі. І бачимо, що заправні станції так званого економ-сегменту, які завжди торгують в мінімальній ціновій пропозиції, вони були змушені більше піднімати – до 5 гривень на літрі. Ті, хто торгує по «верхній планці», підняли ціни не так суттєво – 2,50 – 3 грн за літр», – зазначив він.

Сергій Куюн пояснив, що  зараз основний вплив на подорожчання зробив ПДВ, тому що цей податок сплачується на момент продажу. Але надалі ціна буде поступово зростати за рахунок акцизу, позаяк напередодні повернення податків трейдери готувалися та завезли багато пального з низьким податком.

Експерт припускає, що про повна інтеграція нових податків у ціну на пальне відбудеться приблизно на початку серпня.

«Тобто акцизний збір сплачується на момент перетину кордону, і відповідно ми бачили, що рекордні рівні постачання були в червні та у травні. Відповідно це говорить про те, що трейдери готувалися до цього, привезли багато пального з низьким податком, і відповідно цей запас буде зараз реалізовуватися і поступово буде на ринок надходити пальне вже з новими податками. Відповідно, коли ця ротація запасів завершиться, тоді можна буде говорити про повну інтеграцію нових податків у ціну. Думаю, що це можна буде робити десь на початку серпня», – додав Сергій Куюн.

Також він зауважив, що  загалом податкове навантаження на бензин з 1 липня зросло на 11 грн за літр, на дизпальне – на 8 грн за літр, на скраплений газ – на 3 грн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini