4 Липня, 2023, 13:47

Потрібно вже зараз говорити, якою буде Україна після перемоги – які напрацювання створюються для повоєнного відновлення країни в усіх публічних сферах

В межах першого етапу проєкту Спілки Українських підприємців «Україна після перемоги» була підготовлена аналітична доповідь про стан справ щодо державної політики в економічній сфері. Документ має назву «Аналітичний звіт», і він є першою частиною проєкту. На його основі будуть сформовані експертні пропозиції щодо впровадження публічної економічної політики.

Зокрема у звіті аналізується те, які ключові фактори розвитку української економіки діють в різних сферах. Які ключові рішення були ухвалені після Революції гідності, підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Які нові виклики поставила війна та як українська влада відреагувала на ці виклики – що було зроблено, що не було зроблено. Які альтернативні рішення пропонували громадянське суспільство, міжнародні партнери, бізнес, який стан на сьогодні, що треба робити зараз і які є обмеження, встановлені міжнародними угодами вже підписаними Україною.

«По суті,  цей документ – про минуле і теперішнє. Ми сьогодні презентуємо його як першу частину. І в вересні презентуватимемо другу частину – про майбутнє. А саме – стратегії ключових змін в країні і концепції ключових нормативно-правових актів, які необхідно ухвалити, щоб ці речі зробити», – пояснив викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, підприємець Валерій Пекар під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Він наголосив, що це – одна з гілок величезного проєкту, мета якого, щоб на момент української перемоги, були детально опрацьовані проєкти публічних політик в усіх сферах публічного життя, і була готовність до того шансу, коли  міжнародні партнери допомагатимуть почати відновлення.

Своєю чергою виконавча директорка Спілки Українських підприємців Катерина Глазкова зазначила, що результатом  проєкту має стати дорожня карта, фінальний документ від групи авторів Спілки Українських підприємців для органів державної влади, щодо бачення відновлення України після перемоги.

«Говорити про те, якою Україна буде після перемоги, треба вже зараз. І вже зараз треба до того готуватися. Бо, коли настане перемога, треба вже буде все це втілювати в життя», – переконана Катерина Глазкова.

Як зазначалося під час презентації, Спілка Українських підприємців опікується зокрема економічними політиками. Водночас колеги та партнери в інших колективах опікуються соціально-гуманітарними, інституційними та іншими публічними політиками.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini