18 Травня, 2022, 11:31

Потрібно розблокувати українські порти, щоб запобігти голоду у світі — представник Всесвітньої програми з продовольства

З України експортують лише 15—20% зерна, яке могли б продавати. Усе через заблоковані росією українські порти. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив представник Всесвітньої програми з продовольства Пол Ентем. За його інформацією, закриті чорноморські порти України можуть погіршити голод в багатьох країнах світу. 

«Україна була великим експортером, багато країн покладалися її на продовольство. А зараз тисячі тонн зерна знаходяться в українських елеваторах і немає можливості його експортувати. Це уже погіршує катастрофічну кризу з голодом. Нам треба забезпечити відкриття портів: і для того, щоб допомогти українським виробникам, і тому, що це дуже важливо для продовольчої безпеки», — заявив Пол Ентем.

За словами представниці Продовольчої та Сільськогосподарської організації Вікторія Михальчук, щонайменше 20% цьогорічного українського врожаю можуть бути не зібраними або взагалі — не вирощеними. Водночас, організація разом із Міністерством аграрної політики України працюють над альтернативними способами  вивезення запасів, які вже є в елеваторах.  

«Наша організація закликає розблокувати порти в Одесі. Також працюємо разом із Мінагрополітики над альтернативними шляхами експорту, щоб зерно постачали в інші країни світу. Бо дуже багато держав сильно залежать від постачання зерна з України», — розповіла Вікторія Михальчук.

Серед країн, які найбільше постраждають від падіння українського експорту, на думку Пол Ентема, держави Африки, також Сирія, Афганістан та Ємен. 

«Люди там уже на межі голоду. У них уже складається ситуація ідеального шторму через COVID, безпекові ситуації, а головне — конфлікти. І саме ці країни більше не можуть покладатись на зерно з України, тож це загрожує стати для них останньою краплею», — сказав представник Всесвітньої програми з продовольства.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini