26 Травня, 2023, 16:48

Потрібно бути більш реалістичними щодо питання Україна – НАТО на прийдешньому саміті у Вільнюсі – Раса Юкнявічене

Саміт НАТО у Вільнюсі в липні цього року дозволить підвищити рівень готовності до запрошення України до Альянсу.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Раса Юкнявічене, депутатка Європейського Парламенту, президент ПА НАТО (вересень – листопад 2018).

«Я хочу бути більш реалістичною, говорячи про саміт у Вільнюсі. В нашому документі ми говоримо про Вільнюський саміт та саміт у Вашингтоні наступного року. Якщо ви дасте своїм людям дуже високі очікування, що запрошення буде надане у Вільнюсі, вже от-от, – це може стати розчаруванням», – застерегла вона.

Водночас вона переконана, що саміт у Вільнюсі – це можливість підготувати ґрунт для запрошення України до НАТО в подальшому.

«Тобто під час саміту у Вільнюсі ми маємо підвищити рівень готовності, підготувати ґрунт для запрошення, яке буде надано, наприклад, під час саміту у Вашингтоні. Ця лінія фронту існує на заході теж, ми також там боремося за уми та серця, за розуміння. Ви ж самі бачите еволюцію поглядів на заході», – пояснила вона.

Водночас європарламентарка на прикладі Литви, членкинею Сейму якої вона є, зауважила, що країна пройшла тривалий шлях перш, ніж стати членом ЄС та НАТО.

«Маємо розуміти, що членство у ЄС та НАТО тільки поставлять нові виклики. Тобто треба робити, що ми маємо робити, але  ніколи не здавайтеся, і ви отримаєте те, що ви хочете. В нас це зайняло 14 років, після відновлення нашої незалежності вступити до НАТО».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini