Fscebook Embassy of Ukraine in the State of Israel
1 Листопада, 2022, 12:21

Посольство зверталось до Верховного суду Ізраїлю, щоби вирішити проблему із в’їздом українців в Ізраїль  — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі

Щоб вирішити проблему із в’їздом українців під час війни до Ізраїлю, посольству довелось звертатись до Верховного суду Ізраїлю. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив  Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

“Міністр внутрішніх справ в односторонньому порядку ввела з початку війни електронні візи для українців і це кричущий випадок, оскільки в цей час громадяни росії і білорусі в’їжджали надалі без віз… Це, звичайно, не стосувалося тих (українців — ред.), які в’їжджали згідно закону про повернення, тобто мали право на ізраїльський паспорт, але для громадян у яких тут є родичі чи друзі, які  готові надати притулок, в’їзд був фактично закритим. Посольство звернулося до Верховного суду і через три місяці ми отримали схвальне рішення і така практика була відмінена”, — пояснив Євген Корнійчук.

Всім громадянам України, які приїхали в Ізраїль і залишились там, ховаючись від війни, кожні три місяці міністерство внутрішніх справ автоматично продовжує візи ще на три місяці у статусі туристів. Окрім цього, за словами посла,  у якості безпрецедентного випадку, українським туристам було надано право на роботу в секторі обслуговування. 

“Це не Європа, звичайно, оскільки у Європі люди отримують статус біженця чи тимчасовий прихисток. В Ізраїлі такого немає, але я вважаю, що ми зробили максимум того, що могли зробити, виходячи з особливостей місцевого законодавства. Громадян України, які не мають права на ізраїльський паспорт, тут перебуває зараз приблизно 15 тисяч”, — додав Євген Корнійчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini