Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко, Медіацентр Україна
7 Вересня, 2022, 13:44

Посол Вадим Пристайко розповів, які зміни можуть бути у відносинах з Великою Британією під управлінням Ліз Трасс

Ліз Трасс — яскравий, свіжий політик, який зараз дуже потрібен суспільству. Так охарактеризував новообрану прем’єрку Великої Британії під час брифінгу у Медіацентрі Україна Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко. А ще розповів, чого чекати Україні від уряду під керівництвом Трасс.

«Борис Джонсон, дійсно, був цілою епохою в українсько-британських відносинах, але він, я думаю, створив достатньо підстав, щоб ми не сильно з вами турбувалися і новий уряд тепер вже Ліз Трасс продовжить ту справу, яка почалась», — зазначив Вадим Пристайко.

Посол нагадав, що напередодні президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із Ліз Трасс.

«Президент обговорив всі питання як  підтримки зараз, так і те, що відбудеться з Україною після того, як ми переможемо. І тут два питання найбільш важливі, і в чому ми якраз розраховуємо на допомогу Британії. Що таке гарантії безпеки і у якій формі вони можуть бути надані?  І друге  — як ми зможемо відновитися як держава, як народ, як цивілізація. Оці два питання, я сподіваюсь, вони будуть на порядку денному наступного року. В наступному році, як ви знаєте буде проведена конференція по відновленню України, попередня була в Лугано Швейцарії. Зараз уже домовлено, що наступна буде в Лондоні. Ми вже готуємось до цього», — розповів  Вадим Пристайко.

Посол висловив сподівання, що найближчим часом, зокрема, під час візиту Ліз Трасс до України, стане відомо про нові проекти, над якими спільно працюють Україна та  Велика Британія. 


«Що стосується військових гарантій ми з вами усвідомлюємо, що може ми втратили нашого партнера в ЄС, коли Британія вирішила вийти з Європейського Союзу, але точно в нас залишився друг в НАТО…Ми працюємо над окремими проектами, які могли б покращити нашу взаємодію. Ну наприклад, в трикутнику з Польщею, є також інші проекти, які, я сподіваюсь, найближчим часом будуть розкриті, зокрема, під час візиту Ліз Трасс до України», — підсумував  Вадим Пристайко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini