Василь Боднар, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині, Медіацентр Україна
Василь Боднар, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині, Медіацентр Україна
13 Жовтня, 2022, 11:39

Посол України в Туреччині розповів, що можуть обговорювати Ердоган та путін в Астані

Президент Туреччини та президент росії під час зустрічі в Астані, 13 жовтня, можуть обговорити ініціативи, які раніше озвучила турецька сторона. Йдеться, зокрема, про збереження територіальної цілісності України та проведення перемовин між рф та країнами Заходу. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар. 

«Речник президента Ердогана пан Калин озвучив дві ключові тези, буквально напередодні візиту до Астани. Перше — це те, що має бути в будь-якому переговорному процесі забезпечена територіальна цілісність України, що вигідно для нас. Друга пропозиція — це ідея про можливість проведення переговорів не тільки між Україною і росією, але між росією і Заходом», — пояснив Василь Боднар.

На думку посла, таким чином Туреччина намагається розширити свої позиції посередника у перемовинах.

«Як ми чули уже з боку Західних держав, зокрема, США була чітка відповідь, що на сьогодні у зв’язку з тими варварськими діями, які вчиняє країна-агресор  нема про що говорити. Але я думаю, що турецька сторона намагатиметься шукати точки дотику, щоби продовжувати свою політику медіаторства, яка також має певне віддзеркалення всередині країни. Насамперед, це пов’язано з підготовкою до виборів. І більше, ніж 70% населення вважає, що Туреччина має залишатися країною посередником», — додав Боднар.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini