Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Медіацентр Україна – Укрінформ
13 Квітня, 2023, 15:24

Посівна кампанія 2023 проходить важче, ніж минулого року – Денис Марчук

З кінця березня в Україні розпочалася активна посівна кампанія. Всі області, де можна здійснювати польові роботи, вже розпочали їх. В цілому, на сьогодні, близько 700 тисяч гектарів землі засіяно.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Однак, він зазначив, що «посівна кампанія  відбувається в важчих умовах, ніж це було під час активних бойових дій на території України в 2022 році». 

За його словами, один з ключових факторів, через які на сьогодні виникають труднощі, – фінансування.

«Здійснювати польові роботи можливо, якщо є можливість закуповувати всі елементи, які необхідні для посівів. Це й мінеральні добрива, й засоби захисту рослин, і посівний матеріал. І фактично ми зазначаємо, що протягом 2022 року, ще певні запаси в товаровиробників були, то у 2023 році вони закінчилися. І вони не отримали додаткового фінансування через можливості реалізації своїх зернових», – зазначив Денис Марчук.

Він зауважив, що українські товаровиробники зернову групу більшою мірою продавали або в збиток, або в собівартість. Зокрема це стало причиною відсутності вільних коштів, які можна було б задіяти під час цієї посівної кампанії.

«Тому власне в цих умовах доводиться констатувати, що маємо певні труднощі. Але в цілому це не має позначитися на загальних показниках кількості засіяних площ».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini