16 Жовтня, 2023, 15:44

Посіви озимих цьогоріч будуть меншими на 20% – Дмитро Соломчук

Зменшення кількості посівів озимих культур своєю чергою призведе до скорочення вирощування пшениці у наступному сезоні.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«На жаль, озимих посівних вже буде менше. Аграрії менше сіють, через те, що не вистачає фінансових ресурсів. І ця цифра, думаю, буде на 20% менше, ніж минулий рік, що призведе до скорочення вирощення пшениці, хліба в Україні  на наступний сезон», – пояснив він.

Дмитро Соломчук наголосив, що в цій ситуації слід шукати термінові рішення для аграріїв.

«Я надав прем’єр-міністру на тому тижні пропозиції, як терміново вийти з ситуації. Тому що кредити це дуже добре для агросектору, але наш агросектор дуже сильно закредитований, вже більш як на 100 мільярдів гривень, і це вже дуже великі ризики. І тут  потрібно терміново приймати кардинальні якісь рішення, нестандартні, наприклад як створювати спецфонд «Зерно України», випустити під нього облігації, викупити в аграріїв по фіксованій ціні пшеницю в розмірі хоча б 10 мільйонів тонн, зберігати її на сертифікованих приватних елеваторах з можливістю подальшого експорту самою державою. Ще, щоб аграрії, коли влаштується логістика, змогли викупити по цій фіксованій ціні назад власну продукцію, сплативши орендну плату за елеватори, за зберігання тонни власної продукції», – пояснив Дмитро Соломчук.

Такі рішення, переконаний він, дали б змогу аграріям отримати кошти, аби вони могли виплатити паї, мати кошти для проведення осінніх жнив, осінньої посівної, для підготовки техніки на наступний рік, на закупівлю мінеральних добрив, насіння, всього іншого, що потрібно для проведення польових робіт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini