1 Листопада, 2023, 13:27

Поширення агресивної риторики рф: з початку повномасштабного вторгнення вдвічі зросла кількість дезінформаційних повідомлень в мережі  

З початку повномасштабного вторгнення кількість дезінформаційних повідомлень, які поширює росія в мережі, збільшилася вдвічі. Так, з лютого по грудень 2022 року було зафіксовано 742 таких повідомлення, а за період з січня по серпень 2023 року – 1452 повідомлення. 

Такі дані озвучила юристка Платформи прав людини Ольга Вдовенко під час обговорення в  рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

За її словами, найбільше пропагандистами розповсюджувалися повідомлення, які дискредитували українську владу, Збройні сили України, а також повідомлення, що стосуються висвітлення Українців як нації нацистів.

«Саме ці дезінформаційні повідомлення містять елемент геноцидної риторики, оскільки в них дуже часто лунають заклики знищувати українців , бо, на думку росіян, ми нацисти і проводяться паралелі з нацистською Німеччиною», – зазначила вона.

Водночас, підкреслила Ольга Вдовенко, дуже важливо збирати, систематизувати та документувати таку інформацію, позаяк, згідно з Конвенцією запобігання злочину геноциду, можна зібрати доказову базу і подати її до Міжнародного суду ООН як додаткові докази для притягнення росії до відповідальності за поширення геноцидної риторики.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini