7 Квітня, 2022, 15:37

Попри війну ми втримали гривню та контролюємо інфляцію — Міністр фінансів Марченко

Україна залишається фінансово стабільною навіть під час повномасштабної російської агресії. У перший місяць війни вдалося вберегти населення від панічних настроїв, а національну валюту — від знецінення. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» заявив Міністр фінансів Сергій Марченко. За його словами, основні виплати здійснюються вчасно, а частину пенсій за квітень навіть змогли достроково видати у березні. 

Звісно, падіння у доходах є, каже міністр, адже  кожен день війни втрати бюджету становлять близько 2 мільярдів гривень. 

«Бачимо просідання в частині сплати податку на додану вартість у березні. Ми зібрали приблизно 60 відсотків, тобто втрати — 30—40 відсотків. З приводу податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску, тут ситуація краща. По ЄСВ 1,8 млрд гривень у березні — це незначні втрати. Вони свідчать про те, що  компанії платять зарплати навіть на підприємствах, які не функціонують або в процесі переїзду», — розповів Марченко.

Міністр сподівається, що компанії, які релокуються на території, де немає воєнних дій, продовжують сплачувати податки у повному обсязі, незважаючи на послаблення від Уряду. 

«Звертаються до бізнесу, навіть якщо є можливість отримати податкові канікули, робіть все можливе, щоб сплачувати більші податки. Це важливо, бо дає нам спокійніше прохожити складний період, платити пенсії, зарплати та підтримувати армію»,   — закликає Міністр фінансів. 

Сергій Марченко каже, що державний кошторис працює у режимі воєнного стану. Це дало змогу зробили секвестр бюджету на понад 180 млрд гривень.