23 Травня, 2022, 11:40

Попри війну аграрії засіяли 12 млн га землі. Левову частку займають зернові культури —  гендиректор «Українського клубу аграрного бізнесу»

Українські аграрії засіяли 12 млн га землі. Більшу частину площ — зерновими культурами. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон. 

«Звісно, левова частка — це зернові культури. В тому числі і пшениця, і ячмінь. Кукурудза, олійні культури, соняшник. Так і овочеві культури, та сама картопля, інші овочі», — розповів Роман Сластьон.

За його словами, аграріям складно працювати поблизу зон бойових дій та на землях, що були раніше окуповані, оскільки там можуть залишатись вибухонебезпечні предмети. Також роботу аграріїв ускладнює дефіцит пального. 

«Дійсно, є певні проблеми. Це як нестача коштів, фінансування, так і певні нестачі дизпалива. От наразі, дійсно, в багатьох підприємств, аграріїв, не вистачає дизпалива для того, щоб повноцінно проводити свою діяльність», — додав генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Романа Сластьон також зазначив, що посівна кампанія в Україні триватиме ще майже тиждень.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini