Фото: ck-oda.gov.ua
5 Вересня, 2022, 11:59

Попри війну: 1100 хасидів уже прибули до Умані відзначати Рош га-Шана —  начальник Черкаської ОВА

1100 паломників уже прибули на Черкащину для святкування юдейського нового року Рош га-Шана. Однак, більший наплив хасидів очікують 18-19 вересня. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

«Я сподіваюсь, що вони усвідомлено в значно меншій кількості нас будуть відвідувати, але розраховуємо, звичайно, що все одно до 10 тисяч їх буде», —  розповів Ігор Табурець.

Також начальник Черкаської ОВА зазначив, що будь-яке масове скупчення людей нині може стати мішенню для ракетних ударів і терористичних загроз. Тож місцева влада запровадить додаткові обмеження для паломників в рамках комендантської години.

«Будемо обліковувати кожну особу, ми будемо забороняти пересування по місту і автомобільним транспортом, і пішим порядком. На деяких вулицях у нас будуть додаткові блокпости виставлені. Наразі уже розпочалися і будуть проводитись у постійному режимі контррозвідувальні заходи, заходи антитерористичного характеру. І коли мова буде йти про, як завжди ми там дозволяли проводити певні заходи торгівлі, такого роду, де збирається маса людей і втому числі уманьчан, у цьому сенсі ми такі заходи будемо повністю забороняти і будемо намагатися відслідковувати, яка кількість вірян буде знаходитись в одному місці, щоб таких речей не було», —  розповів Ігор Табурець.

Нагадаємо, у перший день повномасштабного вторгнення в Україну  російські війська завдали ракетного удару по центру Умані.

Днями Міністерство закордонних справ України закликало хасидів цього року утриматися від паломництва до Умані.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini