Начальник відділу гідрологічних прогнозів, Ілля Перевозчиков, Медіацентр Україна-Укрінформ
Начальник відділу гідрологічних прогнозів, Ілля Перевозчиков, Медіацентр Україна-Укрінформ
27 Квітня, 2023, 16:10

Попри спад весняного водопілля, в деяких регіонах України оголошено червоний рівень небезпеки через ймовірні підтоплення – представник Укргідрометцентру

Станом на ранок, 27 квітня, спостерігається спад весняного водопілля, але утримується його пропуск каскадом дніпровських водосховищ. 

Про це повідомив начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Ілля Перевозчиков під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Тому у зв’язку з цим в Черкаській області оголошено найвищий, червоний рівень небезпеки, де ймовірні підтоплення заплавних та понижених територій з негативними наслідками масового характеру. Також помаранчевий рівень небезпеки оголошений в Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях», – зазначив він.

За словами представника Укргідрометцентру, на сьогодні в Києві фіксується ріст рівня води, який викликаний роботою Київської ГЕС.

«Щодо Києва, ми станом на сьогодні фіксуємо ріст рівня води. Але це викликано роботою Київської ГЕС. Тому Киянам та мешканцям області не варто хвилюватися з цього приводу, тому що пік весняного водопілля на Дніпрі вище Києва пройшов 17 квітня. Тому зараз ми спостерігаємо на ділянках природного стоку спад стабільний».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini