24 Січня, 2023, 17:11

Попри гальмування росією перевірок суден, «зерновий коридор» працює, наразі стоїть питання про продовження угоди — Посол України в Туреччині

Туреччина проявила себе як справжній стратегічний партнер, надаючи велику підтримку Україні на різних рівнях. Один з них — посередницькі зусилля в рамках так званої «зернової угоди». Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Україна і Туреччина докладають серйозних зусиль для того, щоби зміцнювати глобальну продовольчу безпеку. Можливість відкриття „зернового коридору“ сталася завдяки ЗСУ. Пізніше посередницькі зусилля Туреччини і ООН допомогли укласти цю угоду. Зараз ця угода працює. Звичайно, не той обсяг, який ми б хотіли, проходить через перевірки, оскільки зараз представники країни-агресора в спільному контрольному центрі традиційно намагаються загальмувати процес перевірок. Ми могли б робити значно більше, але на сьогодні це ефективний процес і це єдиний шлях постачання у великих обсягах нашого зерна, яке ми вирощуємо. Також зараз стоїть питання про продовження цієї ініціативи, оскільки залишається менше 60 днів до її завершення. Свою життєздатність вона підтвердила», — повідомив Посол.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini