Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України
Денис Башлик, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, Медіацентр Україна
23 Серпня, 2022, 13:35

Понад 3 тисячі фермерів вже зареєструвалися в Державному аграрному реєстрі. Платформа має спростити надання допомоги українським агровиробникам — Мінагрополітики

Понад 3 тисячі українських фермерів вже зареєструвалися в Державному аграрному реєстрі. Найбільше долучилися до реєстру аграрії Львівської, Київської, Кіровоградської та Вінницької областей. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик. Державний аграрний реєстр створили, щоб спростити фермерам можливість максимально ефективно отримувати допомогу та дотації, як від держави, так і від міжнародної спільноти. У ньому міститься вся інформація про фермера, яку платформа підтягує з інших державних реєстрів.

«Державний аграрний реєстр — це така собі «Дія» для агровиробників. Інструмент створений для того, щоб зробити найкращі умови для фермерів. Це не для податкового чи іншого контролю, виключно для того, щоб зробити процес підтримки наших аграріїв найбільш комфортним», — заявив Денис Башлик.

За його інформацією, подібні реєстри є у всіх країнах Європейського Союзу. Тож до створення українського аграрного реєстру залучили фахівців з ЄС, а також представників Світового банку. В майбутньому ж планують долучити до реєстру й українські банки, щоб спростити процес отримання кредитів для вітчизняних аграріїв. 

«Фермери стикаються з проблемами кредитування в банках. Коли потрібно зібрати безліч паперів, щоб отримати кредит. Але, якщо вся історія роботи агровиробника буде в реєстрі, це дуже спростить процес надання кредитів та спілкування з банками. Тож в планах на майбутнє підключити банки до реєстру, щоб налагодити пряму комунікацію аграріїв із фінустановами через державний реєстр», — пояснив Денис Башлик. 

Нагадаємо, Державний аграрний реєстр запустили 12 серпня цього року. ДАР (dar.gov.ua) – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Агровиробники, зареєстровані в ДАР, можуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini