Юрій Ігнат, речник Командування Повітряних Сил ЗСУ
Юрій Ігнат, речник Командування Повітряних Сил ЗСУ, Медіацентр Україна
7 Вересня, 2022, 12:24

Понад 2400 групових авіаційних ударів Україна завдала по російських військах від 24 лютого — Командування Повітряних Сил ЗСУ

Понад 2400 групових ударів завдала українська авіація з моменту повномасштабного вторгнення росії. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Ударна авіація повітряних сил це штурмовики Су-25 та бомбардувальники Су-24М. Авіацію прикривають винищувачі, що мають на озброєнні американські протилокаційні ракети HARM, якими знищують російську ППО. Наша авіація має розв’язані руки і може завдавати ударів на різних напрямках, допомагаючи нашим наземним військам. Авіаційними ударами знищують логістичні центри, склади боєприпасів, також техніку та живу силу. Задіюються фактично всюди, адже без авіаційної підтримки дуже важко діяти піхоті», — пояснив Юрій Ігнат.

А от російська авіація, за інформацією Юрія Ігната, вже близько 4 місяців працює лише з тих рубежів, де її не може дістати українська протиповітряна оборона. За його словами, Повітряні сили не відзначають російської пілотованої авіації на тій території нашої держави, яка підконтрольна Збройним силам України.

«Супротивник з’являється лише на тих напрямках, де точаться запеклі бої. Це прифронтова зона: Миколаївська, Запорізька, Херсонська, Харківська області. Там часто є ворожа авіація: гелікоптери, які ми щодня збиваємо.  Також літаки Су-25», — заявив речник Командування Повітряних Сил ЗСУ.

За даними Юрія Ігната, лише сьогодні вранці українці збили російський гелікоптер та літак Су-25, а також  два ворожих безпілотники.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini