Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Утюпіна, начальниця служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації
5 Липня, 2023, 14:10

Понад 1000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, евакуювали з Одещини за кордон

З 1 червня евакуйованих дітей-сиріт можуть всиновити громадяни України. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Наталія Утюпіна, начальниця служби у справах дітей Одеської обласної військової адміністрації.

“Близько 600 дітей перебувають у Польщі, багато дітей в Румунії, Туреччині, Литовській республіці. Загалом понад 1000 дітей-сиріт та батьківського піклування були евакуйовані за кордон”, – розповіла посадовиця.

Вона зазначила, що до 1 червня евакуйованих дітей можна було повертати або батькам, яким повернули права, або родичам під опіку. Діти-сиріти, що перебували за кордоном, не підлягали обліку на всиновлення навіть громадянами України.

“Тепер дітей-сиріт можна ставити на облік з усиновлення. Ми дали розпорядження міським адміністраціям регіону до 7 липня внести дітей-сиріт в облік на всиновлення”, – розповіла Утюпіна. Для іноземців всиновлення евакуйованих українських дітей поки заблоковано.

Українці, які виявили бажання всиновити дитину, мають пройти певні процедури. Перший етап – це зустріч в онлайн-режимі, яка буде фіксуватися на відео та зберігатися. Наступний етап – це особиста зустріч з дитиною. Для цього один з батьків, чи обидва, якщо мають дозвіл на перетин кордону, мають поїхати за кордон, зазначила посадовиця.

Наступний крок – подання заяви у місцеву службу у справах дітей, потім кандидати мають отримати висновок про доцільність всиновлення дітей.  Далі кандидати повинні подати до суду за місцем знаходження закладу, в якому була влаштована дитина.

“Після вступу в силу позитивного рішення про всиновлення дитини батьки мають право поїхати за кордон та забрати свою дитину”, – розповіла Утюпіна.

Також вона додала, що до моменту всиновлення кандидати можуть влаштувати дитини під опіку строком на три місяці. Рішення про це має ухвалити місцевий орган опіки. Це зроблено для того, щоб кандидатам, які прийняли рішення про всиновлення, могли одразу забрати дитину до родини та оформили усі необхідні документи.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini